Zrobotyzowane stanowisko do spawania metodą MIG/MAG

Wykorzystaliśmy wysokiej jakości sprzęt, który pozwala na osiągnięcie najlepszych rezultatów w spawaniu.

W naszej konstrukcji zastosowaliśmy robota YASKAWA AR1440, który został zaprojektowany z myślą o spawaniu. Posiada on udźwig do 12kg oraz zakres ruchu do 1440mm, co pozwala na precyzyjne i szybkie wykonywanie zadań. Dodatkowo, do stanowiska dołączyliśmy pozycjoner YASKAWA V2-500D3, który charakteryzuje się bardzo dużą szybkością i dokładnością pracy.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa operatora oraz sprzętu, zainstalowaliśmy bariery bezpieczeństwa firmy SICK oraz sprzęgło antykolizyjne, które chroni przed uszkodzeniami. Wewnątrz celi znajduje się również kamera, która umożliwia śledzenie procesu bez przerywania pracy oraz nie naraża wzroku operatora na promieniowania występujące podczas spawania.

Źródłem spawalniczym, które zastosowaliśmy w naszym stanowisku, jest YASKAWA MotoWeld X350. Jest to urządzenie zapewniające wysoką jakość spawania oraz stabilność procesu.
Dodatkowo, do stanowiska dołączyliśmy wiele innych elementów takich jak wygrodzenie oraz przyrządy spawalnicze, które zostały zaprojektowane i wykonane w naszej firmie.

Zrobotyzowane stanowisko do spawania metodą MIG/MAG

Galeria realizacji: